Профілактика краще лікування

Здібності людини передбачити і намагатися запобігти будь-яким несприятливим ситуаціям, які можуть розвинутися в майбутньому, є однією із сутностей людини. Обережність дозволяє прийняти всі необхідні профілактичні заходи виходячи з відомих ризиків.

Сенс прислів'їв «вартість здоров'я знає лиш той, хто його втратив», «prevention is better than cure», «здоровье выходит пудами, а входит золотниками», «здоровому лечиться – наперед  хромать поучиться» полягає в тому, що набагато легше запобігти проблемі, ніж ліквідувати її наслідки.

Більш того, виходячи з економічної точки зору, значно дешевше сплатити профілактику, ніж витратитися на лікування.

Можливість запобігти захворюванню і зменшити ризик розвитку ускладнень вже існуючих хвороб полягає в деяких особливостях патології людини. А саме:

Велика частина хвороб розвивається поступово. Це означає, що патологічні зміни в органах або системах організму можуть на початкових етапах не проявлятися. Лише тільки спеціальні інструментальні або апаратні методики можуть виявити початкові ознаки або зміни, що свідчать про хвороби.

Грізне поняття «РАК» часто являє собою останню стадію патологічних змін. У медицині існує поняття «фонових» і «передракових» хвороб, на основі яких розвивається рак органу або тканин при відсутності лікування. Найбільш яскраво ця теза ілюструє випадки раку шийки матки або ендометрія. Цьому типу онкозахворювань передують «провісники», які легко виявити на прийомі у гінеколога чи за допомогою УЗД.

Можливість лікування від хвороби на ранніх стадіях набагато вища, ніж в разі значних змін в органах. Тому своєчасність лікування безпосередньо залежить від своєчасного звернення за медичною допомогою і виявлення ознак хвороби на ранніх стадіях, ще до розвитку симптомів

У медицині розроблені і запропоновані методики, що дозволяють виявляти на ранніх стадіях хвороби або діагностувати фонові процеси під час профілактичних оглядів. Більш того існують методики «скринінгу», коли за допомогою недорогих, хоча і неспецифічних методів обстеження, лікарі виділяють людей, яким потрібне більш поглиблене обстеження. Подібний принцип економить сили і фінанси пацієнтів.

Саме цілям результативного лікування і запобігання хвороби існують профілактичні огляди гінеколога, хірурга, терапевта та інших лікарів. Нехтування профілактичними оглядами позбавляє людину багатьох існуючих методів захисту від хвороб. Як кажуть китайці, "своєчасно подбай про себе за три роки до хвороби, а не починай лікуватися за три дні до смерті".

Не нехтуйте профілактичними візитами до лікаря. Можливо це дасть вам довголіття, а можливо - збереже життя.