Операції без розрізів

Операції без розрізу - ендоскопічні операції (лапароскопія, гістероскопія, цистоскопія) - це один з видів сучасних хірургічних втручань, коли за допомогою оптичних приладів (гастроскопу, лапароскопу, цистоскопу, гістероскопу) лікар може оглянути органи або їх частини, не руйнуючи орган або не руйнуючи стінки порожнини, де орган розташований. Більш того, за допомогою спеціальних інструментів, хірург може виконувати будь-які маніпуляції на ураженому органі або його частини від видалення до його відновлення.

Ендоскопічна хірургія - нова можливість ефективного лікування будь-яких захворювань, які потребують оперативного втручання, що дозволяє максимально скоротити терміни відновлення і не залишає косметичних дефектів на тілі людини.

Прогрес хірургічних методів лікування довгі роки полягав у вдосконаленні хірургічної майстерності. Справжньою революцією в хірургії будь-якого фаху стало впровадження результатів технічного прогресу, а саме - розробка оптичних систем, що передають зображення з порожнин людини та інструментів, що дозволяє дистанційно маніпулювати на органах або їх частинах. Образно кажучи, хірурги отримали можливість бачити нутрощі людини і працювати інструментами, які замінюють пальці хірурга.

Більше того, картинка, що передається ендоскопами, дозволяє розгледіти деталі, часто не видимі неозброєним оком, а освітленість операційного поля дозволяє зазирнути навіть у ті куточки, які при відкритих методиках були важкодоступні.

Основне завдання, яке ендоскопія вирішила - як домогтися хірургічного результату (який був би досягнутий при традиційних способах) з мінімальними втратами для організму. Адже цілком логічно, що чим менше тканин піддалося впливу, тим швидше організм відновиться. Більш того, мінімізація інструментів відкрила нові можливості роботи з тканинами, що мають значні переваги над пальцями хірурга, що робить дбайливий і прицільний тип впливу на тканини.

В результаті широкого впровадження ендоскопічних методик, можна сміливо стверджувати, що подібний спосіб вирішення хірургічних завдань може замінити, і вже інколи замінив, традиційний ( «відкритий») метод практично в будь-якій сфері хірургії та онкології.

 

В результаті, в умілих руках досвідченої операційної команди традиційний хірургічний результат досягається швидше, з меншими втратами для організму пацієнта, а значить - з більш швидким одужанням і відновленням функцій, що є основною ідеєю медицини: «не нашкодь».